İlk ünitemiz olan "Informationen zur Person" konusunda siz değerli öğrencilerimiz Almanca selamlaşma, vedalaşma, temel tanışma diyalogları, alfabe ve heceleme, ülke adları ve de dillerin nasıl söylendiğini öğreneceksiniz

"Die Schule" ünitesinde sizler öncelikle bazı okul aktivitelerinin, ders isimlerinin, günlerin, ders adlarının, okul araç-gereçlerinin, renklerin Almanca karşılığını öğreneceksiniz. Bunlarla birlikte mögen, haben, finden fiillerini çekimleyeceğiz. Son olarak, belirsiz artikel ve tekil aitlik zamirler dil bilgisi kuralı olarak karşımıza çıkacak.

1. Ünite

Informationen zur Person

2. Ünite

Die Schule

Şu ana kadar doğrudan kendimizi tanıtmıştık ve artık bu ünite ile birlikte çevremizdeki bireyleri de tanıtabileceğiz. Almanca'da aile bireyleri nasıl dendiğini, 20'den sonraki sayıları, Akkusativ (ismin -i halini), çoğul aitlik zamirleri, dış görünüş ve meslekler ele alacağımız konular arasında yerini alacak.

9. sınıfın son ünitesinde günlük tutabileceğiz. Birkaç tane düzensiz fiil ile ayrılabilen fiili, saatleri ve müssen modal fiilini ele alacağız.

4. Ünite

Tägliches Leben

3. Ünite

Die Gesellschaft

Copyright © 2020 www.allmanca.com 

  • Siyah Heyecan Simge
  • Siyah Instagram Simge
  • Siyah Facebook Simge
  • Siyah Pinterest Simge