G-HCWZ5LZXE7
 

1. Ünite

Informationen zur Person

İlk ünitemiz olan "Informationen zur Person" konusu ile siz değerli öğrencilerimiz Almanca selamlaşma, vedalaşma, temel tanışma diyalogları, alfabe ve heceleme, ülke adları ve de dillerin nasıl söylendiğini öğreneceksiniz.

2. Ünite

Die Schule

"Die Schule" ünitesinde sizler öncelikle bazı okul aktivitelerinin, ders isimlerinin, günlerin, ders adlarının, okul araç-gereçlerinin, renklerin Almanca karşılığını öğreneceksiniz. Bunlarla birlikte mögen, haben, finden fiillerini çekimleyeceğiz. Son olarak, belirsiz artikel ve tekil aitlik zamirler dil bilgisi kuralı olarak karşımıza çıkacak.

3. Ünite

Die Gesellschaft

Şu ana kadar doğrudan kendimizi tanıtmıştık ve artık bu ünite ile birlikte çevremizdeki bireyleri de tanıtabileceğiz. Almancada aile bireyleri nasıl dendiğini, 20'den sonraki sayıları, Akkusativ (ismin -i halini), çoğul aitlik zamirleri, dış görünüş ve meslekler ele alacağımız konular arasında yerini alacak.

4. Ünite

Tägliches Leben

9. sınıfın son ünitesinde günlük tutabileceğiz. Birkaç tane düzensiz fiil ile ayrılabilen fiili, saatleri ve müssen modal fiilini ele alacağız.