G-HCWZ5LZXE7
top of page

1. Ünite

Informationen zur Person

İlk ünitemiz olan "Informationen zur Person" konusu ile siz değerli öğrencilerimiz Almanca selamlaşma, vedalaşma, temel tanışma diyalogları, alfabe ve heceleme, ülke isimleri ve de dillerin nasıl söylendiğini öğreneceksiniz.

2. Ünite

Die Schule

"Die Schule" ünitesinde öncelikle birtakım okul etkinliklerinin, ders adlarının, günlerin, ders adlarının, okul araç-gereçlerinin, renklerin Almanca karşılığını öğreneceksiniz. Bunlarla birlikte mögen, haben, finden fiillerini çekimleyeceğiz. Son olarak, belirsiz artikel  kullanımı ve tekil aitlik zamirleri gibi dil bilgisi kuralları ile karşılaşacaksınız.

3. Ünite

Die Gesellschaft

Şu ana kadar doğrudan kendimizi tanıtmıştık ve artık bu ünite ile birlikte çevremizdeki kişileri de tanıtabileceğiz. Aile bireylerinin Almanca söylenişi , 20'den sonraki sayılar, Akkusativ (ismin -i halini), çoğul aitlik zamirleri, dış görünüş ve meslekler ele alacağımız konular arasında yerini alacak.

4. Ünite

Tägliches Leben

9. sınıfın son ünitesinde günlük tutabileceğiz. Birkaç tane düzensiz fiil ile ayrılabilen fiili, saatleri ve müssen modal fiilini ele alacağız.

bottom of page